Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parada Niepodległości
Autor Wiadomość
szy 


Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 31
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 2:34 pm   Parada Niepodległości

Cześć,

Wkrótce gdańska Parada Niepodległości, a tu cisza o tym. Założenie sympatyczne, może warto spróbować? :)

To przecież ludzi jak Wy nie powinno tam zabraknąć... Hm?

Jam tu nowy, z zazdrością jedynie czytam, ale idących Was, z jakimś drobnym transparentem 'www.dawnygdansk.pl', chętnie bym zobaczył na Paradzie...

:)

Pozdrawiam,
Szy.
_________________

turystyka rowerowa i narciarska
www.znajkraj.pl
Ostatnio zmieniony przez szy Pon Lis 08, 2004 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 2:43 pm   Re: Parada Niepodległości

szy napisał/a:
Cześć,

Wkrótce gdańska Parada Niepodległości, a tu cisza o tym. Założenie sympatyczne, może warto spróbować? :)



No, ja nie bardzo widzę powód do swiętowania... Cięzko mi dostrzec jakieś zalety państwa polskiego.

Co ciekawe ja akurat tam będę, ale w grupie Automobilklubu Morskiego, pojedziemy samochodami zabytkowymi.

Wymysliłem nawet sam sobie wytłumaczenie. Otóż ja będę świętować niepodległość Wolnego Miasta Gdańska. I to będzie widać...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 3:41 pm   

Ja akurat powód do świętowania widzę, ale nie przepadam za paradowaniem.
 
Maciek 
Krzywek

Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 286
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 3:58 pm   

Cytat:
No, ja nie bardzo widzę powód do swiętowania... Cięzko mi dostrzec jakieś zalety państwa polskiego.

Czy to znaczy ,że wolałbyś żeby go nie było (państwa oczywiście ) ? :II
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem !
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 5:58 pm   

Cytat:
Otóż ja będę świętować niepodległość Wolnego Miasta Gdańska.

No, 4 dni później jest rocznica podpisania konstytucji FSD.

Cytat:
Cięzko mi dostrzec jakieś zalety państwa polskiego.

Mi też, Zoppoter, nie jesteś sam :mrgreen:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 6:05 pm   

To może tak jednym słowem się panowie określcie, żebysmy mieli jasność: wolelibyście, żeby Polska się w 1918 r. nie odrodziła, tak?
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 6:16 pm   

Ja nie mam nic przeciwko Polsce, odrodziła sie i dobrze. Ale w 1918 Gdańsk nie należał do Polski, dwa lata później oficjalnie został Wolnym Miastem.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 6:37 pm   

Zatem parady powinny się odbyć tylko w miastach, które w 1918 lub później w okresie miedzywojennym należaly do Polski? To się kresowiacy ucieszą!
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 6:40 pm   

Cytat:
Zatem parady powinny się odbyć tylko w miastach, które w 1918 lub później w okresie miedzywojennym należaly do Polski?

Nie w tym rzecz, niech sobie parady będą. Ja tylko powtarzam słowa Zoppotera:
Cytat:
No, ja nie bardzo widzę powód do świętowania...
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
szy 


Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 31
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 8:18 pm   

Sabaoth napisał/a:
Nie w tym rzecz, niech sobie parady będą. Ja tylko powtarzam słowa Zoppotera:
Cytat:
No, ja nie bardzo widzę powód do świętowania...


Szkoda takiego podejścia, wszyscy zdajemy się na coś czekać, aż coś nam się zmieni pod nosem, tylko nam samym najtrudniej komu innemu coś zmienić? :<>

W zeszłym roku pomagałem przy organizacji, kilka biorących udział w Paradzie grup była tam za moją sprawą i... powtórzę, jak na początku, że szkoda, że właśnie tak zaangażowani ludzie jak Wy, nie zorganizują forumowego spotkania podczas takiego dnia...

Może za rok sam Was wyciągnę, jak już się naczytam i dane mi będzie wiedzieć, kto da się wyciągnąć ;) :poke:

Pozdrowienia,
Szy.
_________________

turystyka rowerowa i narciarska
www.znajkraj.pl
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 9:03 pm   

Ale wbrew temu co napisałeś w poście tytułowym, to nie jest gdańska parada, a polska - bo Gdańsk akurat nie może świętować niepodległości, skoro jest pod okupacją. To chyba jest jasne. A co do samej parady, to mnie osobiście nie przeszkadza, takie wiece urządzali Polacy w Gdańsku od 19 roku i nikomu to nie przeszkadzało, aż do pojawienia się tej brunatnej zarazy.
Ale to nie znaczy że musimy tam pędzić zaraz.
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 9:25 pm   

Cytat:
Ale to nie znaczy że musimy tam pędzić zaraz.

No właśnie o to mi chodziło. Niech sobie organizują paradę. Ja nie widzę powodu do świętowania (chociaż w niedzielę będę świętował 11 listopada na Sundyberg IP :mrgreen: ).

Cytat:
szkoda, że właśnie tak zaangażowani ludzie jak Wy, nie zorganizują forumowego spotkania podczas takiego dnia...

Spotkania i akcje (vide Znicz) organizujemy w inne dni.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 9:35 pm   

Gdańsk jest Polskim miastem a takie przekomarzania się nie są sensownym wykrętem jak dla mnie. Ja tam nie pójdę z prostego powodu. Nie miałem nigdy takiego zamiaru bo nie lubię parad. Jedyne parady na których się do tej pory pojawiłem to Parada Rowerowa. Jest w lecie i jest ciekawsza dla jej uczestników. Państwo Polskie jest jakie jest i nie czekam na żadne inne. Żyję tu i teraz w Gdańsku, który jest Polskim miastem choć przecież przed 20 tysiącami lat te tereny zamieszkiwali nandertalczycy i mamuty. Mimo to nie uważam aby Gdańk był miastem nandertalczyków i mamutów pod okupacją. :P
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 9:44 pm   

A możesz mi wytłumaczyć, po co to piszesz? Znowu liczysz na wywołanie awantury? i po co? Żeby się potem chwalić na www.wrzeszcz.org ? Daremny trud. Daj sobie (i nam) spokój. A za posty typu "Gdańsk wiecznie polski" to na tym forum co najwyżej bana możesz zarobić.
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 10:25 pm   

Buuu. Grün znowu grozi. Moja opinia, moja sprawa. Pisałem również o Paradzie Rowerów więc się nie czepiaj. Poza tym jak powiedział pewien mądry prezydent cytując jego słowa "You Forgot About Poland" hehe :OO

Cieszę się, że czytasz nasze forum. Fajnie by było jakbyś się chciał również tam poudzielać. Nie musisz się obawiać, że zostaniesz tam przyjęty tak jak ja tutaj.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk